Sami Yusuf, Başkent'te konser verdi

Posted on June 17th, 2012

Tasavvuf Müziği’nin dünyaca ünlü sesi Sami Yusuf, Gençlik Parkı’nda verdiği konserde, Başkentlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Shopping Fest kapsamında Gençlik Parkı

havuzukenarında düzenlenen konserde Tasavvuf müziğinin dünyaca ünlü sesi Azeri asıllı Sami Yusuf, Ankaralılardan büyük ilgi gördü.Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek ile birlikte izlediği konserde, Ankaralılar Miraç Kandili’nin de yaşandığı gecede Sami Yusuf’un parçalarıyla duygulu anlar yaşadılar. Zaman zaman müzik ritmi ve temponun üst seviyeye çıktığı konserde ilahilere izleyiciler de hep bir ağızdan eşlik ederek, coşkuyu arttırdılar.

Miraç Kandili’nde Ankaralılarla birlikte olmanın ayrı bir anlam taşıdığını defalarca tekrarlayan Yusuf Sami,*”Burada olmaktan ve şu anı sizinlepaylaşmaktan dolayı son derece mutluyum” dedi. Ünlü sanatçı Sami Yusuf’tan önce sahne alan Bezm-i Sefa müzik topluluğu da seslendirdiği ilahilerle izleyicileri kendilerine hayran bıraktı. Bezm-i Sefa grubunun seslendirdiği ilahilerin oluşturduğu atmosfer ile bütünleşen dinleyiciler, hafızalardan çıkmayacak bir gece geçirdiler.

 

Categories

Archives

Share