Sami Yusuf yeni albümünde Türkçe söyleyecek

Posted on June 18th, 2012

Türkiye’de bulunan Azeri asıllı İngiliz sanatçı Sami Yusuf sevenlerine yeni albüm müjdesi verdi. Türkiye ile gurur duyduğunu söyleyen Yusuf, albümünde üç Türkçe parça olduğunu söyledi.

AYFER MALLI / ANKARA

 

Azeri asıllı İngiliz sanatçı Sami Yusuf, Shopping Fest kapsamında Gençlik Parkı havuzu kenarında düzenlenen konserde Ankaralılarla biraraya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de eşi Nevin Gökçek ile izlediği konserde, Ankaralılar tasavvuf müziğinin güçlü sesi Sami Yusuf’un ezgileriyle duygulu anlar yaşadı. Konser alanı yetmeyince Sami Yusuf hayranları konseri çimler üzerinde oturarak dinlediler

SÜRPRİZİNİ YENİ ŞAFAK’A AÇIKLADI

Konserin ardından Yeni Şafak’a konuşan Sami Yusuf, ‘Azeri olarak, İngiliz olarak, Müslüman olarak, insan olarak Türkiye ile gurur duyuyorum’ dedi. Al- Muallim ve My Ummah albümlerinin ardından yeni bir albüm hazırlığı içerisinde olduğunu açıklayan Sami

Yusuf, ‘Selam’ isimli bu albümde çok heyecan verici üç Türkçe parça da olduğunu söyledi. Yeni albümünde yer alacak ‘Küçelere Su Serpmişem’ Azeri parçasının çok kalbi bir parça olacağını ifade eden Yusuf, ‘Bu parça sürpriz olacaktı. Sürprizimizi ilk kez Yeni Şafak gazetesiyle paylaşıyoruz. Bu albüm için çok heyecanlıyım’ diye konuştu.

AFRİKA’YA YARDIM ÇAĞRISI

Suriye ve Arap Baharını değerlendiren ünlü sanatçı, Suriye’de yaşananları korkunç bir durum olarak tanımlayarak, çocukların öldürüldüğünü görmekten büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Birleşmiş Milletler’in başlattığı açlık kampanyasına üye olduğunu belirten ünlü sanatçı, Somali’de ve Afrika ülkelerinde açlık ve kıtlık çekenler için kampanya başlattığını açıkladı. Dinleyicilerini kampanyaya katkı vermeye çağıran Yusuf, Forgotten Promises (Unutulmuş Sözler)

şarkısı satın alındığı takdirde 2 kişinin, müzik albümünün satın alındığı taktirde de 5 kişinin karnı doyacağını söyledi.

 

YAYIN TARİHİ: 18.06.2012

 

http://yenisafak.com.tr/Aktuel/Default.aspx?i=389517

 

 

Categories

Archives

Share